Informatie over Arosa

Wintersport in Arosa: skiën tussen bergtoppen en besneeuwde bossen

Arosa ligt op ongeveer 1.800 meter hoogte aan het einde van het Schanfiggdal in Graubünden. Het dorp strekt zich uit rond de Obersee en wordt aan alle kanten omringd door bergen. Ondanks het uitgebreide aanbod aan hotels, restaurants en winkels voelt Arosa ontspannen aan. De hoge ligging en het ontbreken van doorgaand verkeer dragen daar zeker aan bij.

Samen met Lenzerheide vormt Arosa het skigebied Arosa Lenzerheide, met ruim 225 kilometer aan pistes. De spectaculaire Urdenbahn verbindt beide gebieden rechtstreeks met elkaar, waardoor je tijdens één skidag gemakkelijk van Arosa naar Lenzerheide en weer terug kunt skiën. Rond Arosa zelf liggen veel brede en zonnige pistes, terwijl gevorderden via de verbinding toegang hebben tot aanzienlijk meer sportieve afdalingen.

Ook buiten de piste is er genoeg te doen. Langlaufers en winterwandelaars vinden uitgebreide routes door de besneeuwde omgeving en rodelen is op verschillende plekken mogelijk. Een bijzondere plek is het Arosa Bärenland, waar beren die uit moeilijke omstandigheden zijn gered een nieuw onderkomen hebben gekregen. Het ligt direct aan de berg en is daarmee een opvallende combinatie van natuurbehoud en toerisme.

Wat mij betreft is Arosa vooral sterk voor wintersporters die een groot skigebied willen, maar niet per se de sfeer van een druk internationaal resort zoeken. Je kunt een volledige dag richting Lenzerheide skiën en de volgende dag gewoon op de rustigere pistes rond Arosa blijven. De sneeuwhoogte, weersverwachting en webcams zijn daarbij handig om 's ochtends te bepalen aan welke kant van de Urdenbahn de omstandigheden het aantrekkelijkst zijn.

Reviews Arosa

Schrijf een review voor: Arosa

9
10Ski gebied
10Apres ski
7Restaurants

Een heerlijk weekend gehad in Arosa. Erg goede kwaliteit pistes, ontzettend goed weer en lekker rustig!

7.4
8Ski gebied
7Apres ski
7Restaurants

Wat n prachtig gebied en prachtige pistes. Van après ski en restaurants niet veel meegekregen. Aifach in arosa dorp n aanrader voor avond uit eten! Arosa en omgeving net n sprookje!

8.7
9Ski gebied
8Apres ski
9Restaurants

Super mooie pistes.. mooie uitzichten heerlijk genieten

8.7
9Ski gebied
8Apres ski
9Restaurants

Arosa is een heerlijke vakantie plek als je van skiën, snowboarden en wandelen houdt. Heel erg jammer dat de verbinding met Lenzerheide heeft plaatsgevonden, daardoor worden de prachtige pistes van Arosa afgeracht door de vakantie gangers uit Lenzerheide.

9.4
10Ski gebied
10Apres ski
8Restaurants

Het mooiste ski gebied van Zwitserland. Groot aanbod aan pistes. Zeker nu Arosa in verbinding staat met Lenzerheide. De pistes zijn duidelijk afgezet en heel goed onderhouden en geprepareerd. Ik ben in meerdere gebieden op ski vakantie geweest maar ga toch het liefste weer naar Arosa. Voor zowel de pistes als de après-ski zit je in Arosa perfect. Zowel voor gevorderden als beginners, voor ieder niveau zijn mogelijkheden zat. Het enigste nadeel is dat Arosa, net als de meeste ski gebieden in Zwitserland, relatief gezien wel erg duur is. Zowel de ski passen als de restaurants. Voordeel daarvan is dat je er geen last zult hebben van dronken jongeren. In Arosa kun je skiën met klasse dus. Arosa in 1 woord, perfect!

9.7
10Ski gebied
9Apres ski
10Restaurants

Altijd leuk om terug naar arosa te gaan